Budování zpětných odkazů - linkbuilding

Chcete, aby se Váš web vydělával? Budete tedy potřebovat kvalitní zpětné odkazy, které posílí webové stránky v očích vyhledávačů. Tvorba zpětných odkazů – nebo chcete-li linkbuilding – je optimalizace tzv. off-page faktorů. Pokud má Váš web již dobře odvedenou on-page optimalizaci například díky SEO auditu (který pro Vás také rád zpracuji), může na řadu přijít budování relevantních zpětných odkazů. Ty jsou v současné době nejdůležitějším faktorem při hodnocení vyhledávači.

 

Linkbuilding by měl probíhat kontinuálně během celého života webu. Není vhodné vytvářet odkazy nárazově, protože vyhledávače by mohly poté Vaše webové stránky penalizovat. Je tedy nutné pravidelné a poctivé vytváření zpětných odkazů bez zakázaných (black hat) technik jako jsou například odkazové lišty apod. Je důležité si uvědomit, že v linkbuildingu je mnohem důležitější mít jeden kvalitní odkaz z tematicky relevantní stránky než deset odkazů umístěných v patičkách na webech se zcela jiným zaměřením.

 

Zpětné odkazy vytvářím následujícími způsoby:

 

Výše uvedené metody lze doplnit i dalšími, které se vždy odvíjí od optimalizovaného webu.

 

 Cena pro Váš web: od 15 000,- Kč + DPH / měsíc


Výsledky linkbuildingu (ostatně jako celého SEO) se však nedostaví přes noc! Je nutné počítat s horizontem týdnů až měsíců. Vždy však dostanete podrobný report, jaké zpětné odkazy byly již realizovány a následný plán do budoucna.

 

Máte nějaký dotaz? Neváhejte mne kontaktovat!