SEO audit

Základní částí optimalizace pro vyhledávače je především úprava samotného webu – mluvíme zde o tzv. on-page faktorech. Je důležité, aby byly webové stránky přístupné pro roboty vyhledávačů a nekladly jim nějaké překážky. Správnou strukturou webu, jeho členěním a pomocí dalších prostředků můžeme vyhledávačům velmi ulehčit práci a pomoci jim v procházení stránek. SEO audit na Vašem webu odhalí slabé stránky a detailně se dozvíte, jak tyto chyby odstranit. V rámci auditu je provedena hloubková analýza webových stránek. Nemusíte se bát, že byste jako výstup dostali výsledky z nějakého automatického analyzátoru. Ke každému webu přistupuji individuálně.

 

Součástí SEO auditu je:

Analýza klíčových slov

Umístění Vašeho webu ve výsledcích vyhledávání se vždy udává v souvislosti s konkrétním klíčovým slovem. Klíčové slovo je právě to slovo (případně fráze), které uživatelé zadávají do vyhledávacího pole. Je tedy zřejmé, že je potřeba vybrat taková slova, která lidé opravdu vyhledávají. Je pěkné být první na nějaké slovo, pokud jej ale nikdo nevyhledává, moc návštěvníků Vám nepřinese. Klíčová slova jsou vybírána s ohledem na produkt, který nabízíte. Důležité je vybrat taková slova, která jsou často vyhledávána, ale také ta, která jsou vyhledávána méně, ale v celkovém objemu návštěv z vyhledávačů mohou přesahovat ty vyhledávané častěji (mluvíme o tzv. long tailu).

Cena pro Váš web: od 15 000,- Kč + DPH

Samotná optimalizace stránek

Po výběru správných klíčových slov je nutná jejich integrace do samotných stránek. Důležité je vytvoření vhodných vstupních stránek (landing page) na konkrétní klíčová slova s důrazem na co nejvyšší konverze. Dále jsou navrhovány titulky stránek, metainformace, samotné texty apod.

 Průběžná kontrola stavu optimalizace

Změny na webu je nutné zpětně vyhodnocovat a případně upravit podle naměřených výsledků. Úpravy se vždy realizují na základě reálných dat z analytických nástrojů, nikoli na základě pocitů a domněnek. Pokud potřebujete spolupráci v oblasti SEO na delší dobu, můžeme se domluvit na dlouhodobé spolupráci.

 

Další části SEO auditu pouze v bodech:

 Při optimalizaci od Vás budu potřebovat:

 

  1. Vaši představu o optimalizaci - jaké máte cíle a čeho chcete dosáhnout
  2. seznam Vašich největších konkurentů (pokud je znáte)
  3. přístup do nástroje pro webovou analytiku (např. Google Analytics)
  4. možnost nahrát přímo na web kontrolní soubory (ty je možné poté smazat, zároveň nijak neovlivňují funkci Vašeho webu)

 

Nevíte si rady s nějakým bodem z výše uvedených? To vůbec nevadí! Vše Vám rád vysvětlím ať už na osobní schůzce v Brně a okolí nebo prostřednictvím nějakého on-line komunikátoru.

 

Cena pro Váš web: od 15 000,- Kč + DPH

 

Nezapomeňte, že aplikování metod a věcí ze SEO auditu je pro Váš web stěžejní v optimalizaci pro vyhledávače. Nejste si jisti, zda jsem pro Vás ten pravý? Podívejte se na mé reference, nebo mne kontaktuje, rád se s Vámi osobně sejdu v Brně a domluvíme podrobnosti. Případně si můžete audit a další služby rovnou objednat prostřednictvím následujícího formuláře: